пятница, 2 марта 2012 г.

Аналiз вiрша Василя Симоненка " Я..."

Тема: зображення неповторностi кожної людини.
Iдея: заклик до сприйняття людської гiдностi, доведення, що кожна людина неповторна.
Мотиви: справедливiсть, самоповажага. Через цi мотиви автор чудово передав образи свого власного " я ", народу, влади.
Провiдний художнiй засiб: " Ми - не безлiч стандартних " я ", а безлiч всесвiтiв рiзних ".
Епiтети: вiн гремiв одержимо i люто; очицями, повними блекоти; лице рябе.
Протиставлення: " Ми - це народу одвiчне лоно, ми - океанна вселюдська сiм'я ".

Олександр Довженко. В чому ж секрет його талановитості? В чому він для вас неординарна особистість?

Як на мене, Довженко це унікальна людина, яка повинна бути прикладом в нашому сучасному житті. Він ніколи не сідів на місці, здобувши гарну освіту, він уперше працював вчителем, яким тільки міг. Потім був і економістом і художником. він мало отримував, попрацювавши у цих галузях, з привіду того, що він хотів розвиватися як особистість, він працював у кіно. Поступово досягнувши таких звань як видатний кінодраматург і класик світового кінематографу.
Письменником він був щирим, писав тільки правду: про владу. про життя простих людей.
Незважаючи на своє високе становище в суспільстві. він завжди залишався людиною...!
Це дійсно талант!

5 визначень: що для мене грiх, а що помста?

Гріх
-Зрада
-Помста
-Неповага
-Брехня
-Байдужiсть

Помста
-безнадійність
-несправедливість
-нісенітниця
-гріх
-біль

Чи знайшов своє щастя в еміграції Іван Багряний? Яким ви побачили письменника?

Ми не можемо нічого стверджувати, щодо щастя Багряного. У медалі завжди дві сторони.
За кордоном він був вільною людиною, а на Батьківщині був примушений сидіти у в'язниці, на Батьківщині його руки були" зв 'язані", він не міг займатися своєю творчістю. Намагався завжди допомогти українцям, які також втекли за кордон.І дуже тепло пригадував часи на батьківщині. Там залишилися його діти і жінка, можна сказати він їх майже облишив...Звичайно, він сумував. але ніяк не міг повернутися...
Дуже складно говорити, чи справді він поїхав за щастям, чи для того, щоб розвиватися як письменник... Складне рішення.

Чи знайшов Г. Многогрішний своє щастя після втечі за кордон? Чи було необхідним вбивство Медвина, чи вважаєте ви цей факт гріхом? Чому?

Я впевнена, що Многогрішний знайшов своє щастя за кордоном. По-перше, там він напевно почував себе більш впевненою людиною. По-друге, і саме головне, те, що з ним була його кохана-Наталка. Як на мене, це дуже важливо, коли поруч з тобою є найдорожча кохана людина, яка завжди підтримує тебе.
також вважаю, що вбивство Медвина зовсім не є гріхом, так було потрібно, пожертвувавши життям когось знайти свій спокій. Якщо ж цього було не зробить, Медвин би ніколи не припинив свої переслідування.